opona zwijana szosa duro

Motocykliści lub kierowcy przeróżnego rodzaju aut gruntownie wiedzą, że żeby móc napełniać się swoim pojazdem w trakcie sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), należy go porządnie przygotować. Wiele osób niemniej jednak nie wykorzystuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to znaczny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, potrzebuje uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością podczas przeróżnych przejażdżek i rowerowych wypraw.

opona zwijana szosa duro

Chociaż rower to nie auto ani motor, w następstwie tego lista prac, jakie powinniśmy wykonać w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć i skonfrontować z naszym rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed zainicjowaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką warto sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest popsuty, zanadto luźny lub nadmiernie naciągnięty – należy go adekwatnie naciągnąć. Do tego należy go nasmarować wyjątkowym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego żywotność.
* Opony – oprócz stereotypowego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów odnajdziemy na oponie), należy sprawić, czy opony w rowerze nie potrzebują wymiany. W przypadku pęknięć lub też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby podczas dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posłuszeństwa.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, właśnie dlatego należy sprawić poprawność działania hamulców oraz stan klocków hamulcowych. Jeśli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką należałoby spowodować luz głównych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Do tego należałoby sprawić szczegóły oświetlenia – pragniemy przecież być dostrzegalni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, jakie wypada wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby też rower wnikliwie umyć oraz pokryć ochronnymi specyfikami – to naturalnie dzięki temu będzie porządniej chroniony podczas całego sezonu.

Comments are closed.