kasza jaglana gorzka

Współcześnie skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy towary coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy spożywaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej też szuka się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje w pełni odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Niejednokrotnie zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one równie dużo artykułów odżywczych, jednak organizm najzwyczajniej w świecie znosi je o wiele poprawniej. Idealnym przykładem rzetelnego produkty jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach bardzo nieraz a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

szpinak kasza jaglana

Na szczęście coraz to więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do codziennego jadłospisu tej oczywiście kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to pytanie jest wybitnie prosta – kasza jaglana to absolutnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, bo są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Wypada traktować ją trochę inaczej niż stereotypową, popularną nam kaszę, bo nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu niemniej jednak jest tego godne, bowiem wrażenia smakowe są rzeczywiście fajne. Dlaczego niemniej jednak musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? Otóż kasza jaglana ma niesłychanie dużo pomocnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny towar albo trudno jest je odszukać.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie trafnym źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, jednak nie wyłącznie, dostarcza bo też witaminy z grupy E, jakie bardzo poprawiają pamięć i koncentrację a także dużo olśniewających składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezmiernie bogata w antyoksydanty, co oznacza, że wychwytuje i przede wszystkim neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą wyraża? To kapitalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niesłychanie odżywcza i w głównej mierze lekkostrawna, wobec tego nadaje się dla chorych i oczywiście dla dzieci, którym wbrew pozorom stosowny przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera również krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.

Comments are closed.