restauracja włoska Bianca Kraków

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najczęsciej spotykany typ restauracji. Cenimy jedzenie włoskie gdyż jest smaczne, treściwe oraz ceszy oko. Bez wątpienia najczęściej jemy pasty. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci degustują rzadsze dania obiadowe takie jak risotto, lasagne czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele składników naprawdę pochodzi z Włoch, czy w menu znajdują się również mniej typowe włoskie dania, czy lista win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoskie potrawy to bogata wielość smaków i potrawy z różnych miejsc Włoch. Dobra włoska restauracja stworzy naturalnie włoski nastrój.

Włoska kuchnia jest prosta, ale to nie znaczy, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia europejska .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do tytułu bycia ekskluzywnym miejscem na kulinarnej mapie regionu, nie może zapominać wina. Obiad w charakterze włoskim z całą pewnością powinien obejmować również aperitiff. Odrobina alkoholu to dla Włocha typowa praktyka. restauracja włoska Bianca Kraków Klasyczne włoskie wina to przede wszystkim toskańskie bolgheri, lombardyjskie oltrepo pavese i monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako typowa włoska trattoria, powinna mieć szeroką kartę win.

Regionalna włoska restauracja

Mając ochotę zrozumieć fenomen kuchni włoskiej bez cienia wątpliwości trzeba odwiedzić restaurację, która potrafi przyrządzić nie tylko placek pizzowy i makarony.
Zobacz film

Comments are closed.